Galeria 2016/2017 - Przedszkole-Iława

Idź do spisu treści

Menu główne:

Galeria 2016/2017

Archiwum > 2016/2017

Piknik Króliczków w Willi Cosmos
Grupa Króliczków wraz z paniami wychowawczyniami została zaproszona na piknik zorganizowany przez właścicieli Willi Cosmos w Iławie. Były super zabawy plastyczne, ruchowe, trampolina i zjeżdżalnie, zabaw nie było końca.  

Galeria Sztuki w naszym przedszkolu

Kangurki wspierają akcje charytatywne

Miły sponsor Parafia Miłości Bożej Kościół Ewangelicko - Metodystyczny w Iławie

Przedszkolaki oraz pracownicy Przedszkola Miejskiego nr 4 w Iławie składają serdeczne podziękowania pastorowi Krzysztofowi Kopacz za przekazane pomoce dydaktyczne dla naszych wychowanków. Dnia 23.03.2017 r wszystkie grupy otrzymały prezenty. Ostatni prezent niespodziankę dzieci otrzymają w dniu 01.06.2017r.


Teatrzyk pt.: "Drogowy zawrót głowy".

Teatrzyk cieni pt.: "Układ słoneczny".

Wystawa prac zimowych
Dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych wykonały w różnych technikach plastycznych serię prac wprowadzających w zimowy nastrój. Zimową wystawę można podziwiać w głównym holu naszego przedszkola.


SÓWKI- Dziś uczyliśmy się pięknie nakrywać do stołu , samodzielnie nalewać zupę z wazy oraz nakładać jedzenie na talerz. Nauczyliśmy się , że jedzenie pięknie podane lepiej smakuje i zachęca do degustacji.

Kangurki uczą się liczyć - zabawa matematyczna. Co można zrobić z sześciu klocków.

Szkolenie- Zabawy muzyczno - ruchowe

Prezenty od przedszkolaków dla zwierząt ze schroniska w Iławie

Zabawa andrzejkowa w Kangurkach
„Jestem sobie czarownica, czarny płaszcz mój i spódnica.
Swoim przybyciem pewnie wzbudzam zdziwienie?
A gdzie dla mnie zaproszenie?
Ech… Czekałam, czekałam, wielką nadzieję miałam,
a zaproszenia nie dostałam.
A więc sama przyjechałam, na tym, co pod nogą miałam.
A wiecie po co przyleciałam?
Doszły mnie słuchy, że tu dzisiaj są Andrzejki!
Kiedyś uważano listopad za miesiąc magiczny, niezwykły. I właśnie dlatego, wszyscy ludzie wykorzystywali ten czas na wróżby, które miały przepowiadać przyszłość.
Teraz przyszła kolej na zabawę w grupie Kangurki i sprawdzenie co dzieci czeka w przyszłości. Zapraszamy na fotorelacje z magicznego spotkania
pełnego wróżb, radości i zabawy


Zabawy na śniegu
Koniec listopada zaskoczył wszystkie dzieci śniegiem . Nasypało go tak dużo , że mogliśmy wyjść na podwórko i ulepić naprawdę dużego bałwana. Nasz bałwan miał wszystko co potrzeba: czapkę ze starego garnka , oczy , nos  i guziki z szyszek oraz trzymał w ręku miotłę .

Cała Polska czyta dzieciom- GRUPA Kangurki
W ramach „Akcji Cała Polska Czyta Dzieciom”, gościliśmy w naszej sali brata Marcelinki Mateusza. Mateusz przyniósł swoje ulubione książki z dzieciństwa, które czytał Kangurkom. Dzieci bardzo chętnie słuchały, a także odpowiadały na pytania dotyczące treści opowiadań.
Mateusz jak i Kangurki nie mogą się doczekać kolejnego spotkania!


"Od ziarenka do bochenka" - zajęcia otwarte z rodzicami w grupie Króliczki

Dzieci miały okazje poznać nie tylko kolejne etapy powstawania chleba lecz również zawody odpowiedzialne za jego produkcje,
a mianowicie rolnika ,młynarza ,piekarza. Uwieńczeniem zdobytej wiedzy było wspólnie z rodzicami pieczenie pieczywa i jego dekoracja.
Na koniec dzieci odczytały nazwy zrobionych produktów, chleb bulka i regal. Prace można oglądać na wystawie dla rodziców.ZAJĘCIA GOSPODARCZE W GRUPIE SÓWEK

               W październiku dzieci z grupy „ Sówki” na wycieczce do Kaczego Bagna uczestniczyły w warsztatach pieczenie chleba i zapoznały się z etapami produkcji chleba. W przedszkolu zorganizowano zajęcie gospodarcze podczas którego dzieci samodzielnie wyrabiały ciasto z mąki, soli i wody (masa mączno- solna) i formowały różne rodzaje pieczywa. Po wyschnięciu ciasta, dzieci malowały farbami gotowe wyroby.GIMNASTYKA W PRZEDSZKOLU

Aktywność fizyczna jest bardzo ważna wiedzą to dobrze nasze przedszkolaki. Dzieci ze wszystkich grup wiekowych uczestniczą  w przeróżnych ćwiczeniach na sali gimnastycznej są to zabawy z piłką, skakanką, klockami piankowymi czy też  wesołe zabawy w basenie z piłeczkami. Dzieci biorą udział w różnych konkurencjach sportowych podczas których ćwiczą zwinność i ogólną sprawność  ruchową, uczą się współzawodnictwa. Zajęcia gimnastyczne sprawiają im wiele radości. 

JESIEŃ W PRZEDSZKOLU

Jesień króluje na dworze ale również w naszych przedszkolnych salach.  Spacerując po parkach ,lasach zbieraliśmy dary jesieni , które zdobią nasze  kąciki przyrody. Na tablicach można znaleźć kolorowe liście a w liściach jeżyki, rude wiewiórki, wesoło bawią się również kasztanowe ludziki . Jest wesoło i kolorowo.  WYCIECZKA SÓWEK DO KACZEGO BAGNA
20 października 2016 r. grupa „ Sówki ”o godzinie 8.00 rano wyjechały na wycieczkę do Kaczego Bagna. Kiedy dojechaliśmy  na miejsce gospodarze powitali nas bardzo serdecznie i zaprosili do środka. Dzieci zwiedzały różne pomieszczenia w których zwykle odbywają się różne zajęcia warsztatowe. Później gospodarze zaprosili nas do stołu , gdzie dzieci zjadły śniadanie przywiezione z przedszkola. Po śniadaniu , dzieci podzielone na zespoły , wzięły udział w różnych warsztatach :
- warsztaty pieczenia chleba
- warsztaty gry na afrykańskich bębnach
- warsztaty łucznicze
- warsztaty artystyczne
ceramika
Po zakończeniu warsztatów dzieci wzięły udział we wspólnych zabawach integracyjnych przy muzyce. Później gospodarze zaprosili nas do wspólnego posiłku
kiełbaski pieczone na grillu i własnoręcznie upieczone bułeczki. Na zakończenie pobytu , dzieci i gospodarze wykonali pamiątkowe zdjęcie  i wróciliśmy autokarem do Iławy. O godzinie 15.30 dojechaliśmy do przedszkola , gdzie już czekali na nas rodzice.


 

SAŁATKA OWOCOWA W WYKONANIU KANGURKÓW

Zdrowe odżywianie jest bardzo ważne wiedzą o tym  dobrze „Kangurki”, przygotowując sałatkę owocową. Miały do dyspozycji przeróżne smaczne owoce, mieszały, siekały produkty, następnie delektowały się smakiem zajadając sałatkę.


 

KŁAPOUSZKI I KRÓLICZKI NA WYCIECZCE W KARNITACH

„Bajkowy świat Kłobuka”- grupy „Króliczki” i „ Kłapouszki” odwiedziły miejscowość Karnity i „Bajkowy Świat Kłobuka”. Dzieci w zielonym labiryncie przeżyły mnóstwo przygód by dotrzeć do drewnianej chaty, przecierały szlaki poprzez mokradła i zielone knieje, bawiły się przy tym nieziemsko. Zwiedziły piękny zamek, poznały okoliczne zwierzęta. Na koniec było ognisko z przepysznymi kiełbaskami.


 

ZAJĘCIA Z ROBOTYKI
Dzieci uczestniczą w warsztatach  z  robotyki. Uczą się budować oraz programować roboty, współpracują w grupie rówieśników. Dzieci rozwijają zdolność logicznego myślenia, poznają podstawowe pojęcia robotyki , informatyki, matematyki, fizyki i elektroniki. Dzieci podczas zabawy uczą się czerpiąc przy tym dużo radości.

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego