Galeria 2019/2020 - Przedszkole-Iława

Idź do spisu treści

Menu główne:

Galeria 2019/2020

Archiwum > 2019/2020
Dzień Babci i Dziadka
Dzieci z okazji dnia Babci i Dziadka przygotowały różne niespodzianki , które przedstawiły drogą online ze względów na występującą obecnie pandemie. Przedszkolaki przygotowały wiersze, piosenki oraz wspaniałe laurki.

Bal Karnawałowy
18 stycznia odbył się Bal Karnawałowy. W tym roku każda grupa miała bal u siebie w grupie ze względów pandemicznych. W tym dniu swoje święto obchodził też Kubuś Puchatek,  wszystkie dzieci złożyły mu serdeczne życzenia. Dzieci przebrane za postacie z bajek bawiły się w rytm skocznej muzyki, były konkursy, zabawy oraz słodki poczęstunek. 
W galerii SART w Iławie odbyło się wręczanie nagród w konkursie 'Iława zimą' - z dumą informujemy, że 1 miejsce zdobyła nasza Alicja Kowalska z grupy Króliczki. Gratulujemy !!!!!
SPOTKANIE Z MUZYKĄ
Nasze przedszkole regularnie gości artystów z olsztyńskiej filharmonii. Dzieci za sprawą muzyków, instrumentów i wspaniałych opowieści przenoszą się w magiczny, pełen przygód świat. Dzieci poznają instrumenty muzyczne, odgadują zagadki i uczestniczą w zabawach.Za każdym razem czekają z niecierpliwością na kolejne koncerty.

W styczniu w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z panem Policjantem, przypomniał nam o najważniejszych zasadach poruszania się po jezdni. Przypomnieliśmy sobie bezpieczna pozycję w przypadku zagrożenia. Pan policjant przypomniał dzieciom zasady bezpiecznej zabawy na śniegu podczas ferii zimowych. Na pamiątkę naszego spotkania pan policjant wręczył wszystkim dzieciom upominki, dzięki którym będą widoczne na drodze.
Realizacja Innowacji pedagogicznej "Przedszkolak poznaje tradycję świąt Bożego Narodzenia" w roku szkolnym 2019-2020
W bieżącym roku szkolnym realizowano kolejny etap poprzez wykonanie szopek bożonarodzeniowych przybliżenie dzieciom tradycji świąt Bożego Narodzenia , wykonywanie zdób choinkowych, naukę kolęd, zakończeniem wszystkich prowadzonych zajęć była wspólna „kolacja wigilijna” czyli wspólny obiad z tradycyjnymi potrawami wigilijnymi, dzielenie się opłatkiem , śpiewanie kolęd, a po powrocie do sal okazało się że odwiedził naszych wszystkich wychowanków Mikołaj. Pod choinkami w salach był upominek dla każdego dziecka.

Realizacja projektu – Zczytane przedszkole niektóre zadania konkursowe
-przeprowadzenie debaty wśród dzieci przedszkolnych „ Księga naszym przyjacielem”
-zorganizowanie wspólnie z biblioteką innowacyjnej imprezy przedszkolnej
-zorganizowanie konkursu plastycznego „ Moja wymarzona książka”
-zorganizowanie „ Dnia postaci z bajek”
-zapoznanie dzieci z zawodem bibliotekarza, drukarza, pisarza i księgarza
-udział w dowolnej ogólnopolskiej kampanii na rzecz promocji i rozwoju czytelnictwa
BAL KARNAWAŁOWY – tematyka strojów Postacie z bajek
Dzisiaj realizowaliśmy zadanie „Dzień postaci z bajek” oraz omówienie postaci za jakie przebrały się dzieci. Rozpoznawanie bajek.
Święty Mikołaj z wizytą w naszym przedszkolu
Na ten dzień czekaliśmy cały rok . Dzisiaj do drzwi naszego przedszkola zapukał długo oczekiwany gość : Św. Mikołaj. Wszystkie dzieci gorąco Go powitały , zaprosiły do wysłuchania piosenek i wierszyków o Mikołaju. Mikołaj w każdej grupie zostawił dzieciom prezenty , które teraz będą własnością wszystkich dzieci w grupie.

ANDRZEJKI
W dniu 29 listopada przedszkolaki przyszły do przedszkola w imprezowym nastroju. Każdy nie mógł się doczekać, aż przebierze się swój strój balowy przygotowany specjalnie na tą okazję. Przedszkolna szatnia zamieniła się w salę balową, na której były przygotowane zabawy, wróżby , tańce, konkursy.
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
W dniu 25.11.2019r. nasze przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia.
W tym dniu każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: ćwiczenia gimnastyczne z misiami, zabawy, pląsy, poznały historię święta, bawiły się przy piosenkach. Wykonały prace plastyczno - techniczne.
Uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka
We wrześniu do naszej „Chatki Przyjaciół Kubusia Puchatka” dołączyły dwie grupy dzieci 3 i 4 letnich, w październiku odbyło się ich uroczyste pasowanie na przedszkolaka. Uroczystości rozpoczęły się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której Kangurki (3 latki) i Tygryski (3-4 latki) zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyki, zabawy ruchowe i tańce. Po części artystycznej pani dyrektor Jolanta Stanisławska za pomocą „czarodziejskiego ołówka" dokonała uroczystego „Aktu pasowania".
Nasze prace
Puchatki -eksperymenty ze światłem
Uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka
We wrześniu do naszej „Chatki Przyjaciół Kubusia Puchatka” dołączyły dwie grupy dzieci 3 i 4 letnich, w październiku odbyło się ich uroczyste pasowanie na przedszkolaka. Uroczystości rozpoczęły się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której Kangurki (3 latki) i Tygryski (3-4 latki) zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyki, zabawy ruchowe i tańce. Po części artystycznej pani dyrektor Jolanta Stanisławska za pomocą „czarodziejskiego ołówka" dokonała uroczystego „Aktu pasowania".
W naszym przedszkolu w dniu 8 listopada obchodziliśmy Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Dzieci wykonały na tę uroczystość kotyliony w barwach ojczystych, flagi, godło Polski, odśpiewały uroczyście hymn Polski oraz zaprezentowały pieśni patriotyczne. Był również quiz wiedzy „Jestem Polką i Polakiem”, dzieci utrwaliły wiadomości na temat symboli narodowych, zabytków charakterystycznych dla wybranych miast, wydarzeń historycznych naszej ojczyzny.
Dzień Przedszkolaka
Dnia 20 września w naszym przedszkolu wszystkie dzieci obchodziły swoje święto. Z okazji Dnia Przedszkolaka w naszej placówce pojawili się wspaniali goście z policji, którzy utrwalili z dziećmi zasady bezpieczeństwa podczas pobytu w przedszkolu jak również podczas wycieczek i spacerów. Funkcjonariusze przygotowali prezenty w postaci odblasków. Dzieci uczestniczyły w wesołych zabawach przy muzyce, brały udział w przygotowanych konkursach oraz każda z grup wygłosiła przygotowane prędzej hasło swojej grupy.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego