Galeria 2021/2022 - Przedszkole-Iława

Idź do spisu treści

Menu główne:

Galeria 2021/2022

Międzyprzedszkolny Festiwal Piosenki Angielskiej
14 czerwca 2022r. w Przedszkolu Miejskim nr 3 w Iławie odbył się I Międzyprzedszkolny Festiwal Piosenki Angielskiej. W festiwalu wzięli udział przedstawiciele iławskich przedszkoli publicznych. Nasze przedszkole wspaniale reprezentowały dziewczynki z grupy Puchatki - Ala, Anielka, Lilka, Nadia, Maja oraz Emilka. Dzieci do występu przygotowała nauczycielka języka angielskiego - Anna Grotman.
Festiwal Piosenki Anglojęzycznej
31 maja 2022r. w naszym przedszkolu odbył się II Festiwal Piosenki Anglojęzycznej. Pomysłodawczynią i organizatorką imprezy jest nauczycielka języka angielskiego - Anna Grotman, która przygotowała wszystkie grupy do występu. Festiwal rozpoczął się wspólnym wykonaniem piosenki na powitanie, następnie każda grupa z uśmiechem na twarzy zaprezentowała swoją piosenkę. Wykonawcy otrzymali wielkie brawa oraz dyplomy.
Biegowy certyfikat "Sprintem do maratonu".
27.05.2022r. nasze przedszkole uczestniczyło w VIII Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków "Sprintem do maratonu". W biegu wzięły udział dzieci ze wszystkich grup oraz pracownicy przedszkola. Łącznie pobiegły 92 osoby. Pani Dyrektor startowała z numerem 1. Wspólnie pokonaliśmy ogromny dystans - 27 600m. Wszystkim uczestnikom należą się wielkie brawa! 
Celem wydarzenia była promocja zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz kształtowanie u przedszkolaków nawyku podejmowania aktywności fizycznej w dorosłym życiu.
Ul to konkurs organizowany przez PSB Mrówka Iława, 'Pszczoła i jej przyjaciele'. Dzieci wzięły czynny udział w wykonaniu ula. Przy okazji dzieci przypomniały sobie, jaką ważną rolę w przyrodzie odgrywają pszczoły i inne owady, dlaczego są nam tak bardzo potrzebne i co może się stać jeśli ich zabraknie.
Nasze przedszkole jak co roku włączyło się aktywnie do Akcji Czyste Jeziora i Rzeki- ,,Śmieci segregujesz Ziemię ratujesz!,,
Chcąc cieszyć się pięknem przyrody – wszystkie przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem tropiły porozrzucane śmieci w okolicy naszej placówki.

Dzień Polskiej Niezapominajki – święto przyrody obchodzone corocznie 15 maja, mające na celu promowanie jej walorów, stałe przypominanie o ochronie środowiska i zachowaniu różnorodności biologicznej Polski. Dzieci w tym pięknym dniu brały udział w zabawach ruchowych i plastycznych, miały okazję również pobawić się w ogrodników i sadzić niezapominajki w naszym przedszkolnym ogródku. 
Koncert muzyczny w wykonaniu dzieci z Państwowej Szkoły Muzycznej w Iławie
22 kwiecień – Miedzynarodowy Dzień Ziemi
    W związku z obchodami Miedzynarodowego Dnia Ziemi w naszym przedszkolu odbył się konkurs Piosenki Ekologicznej. Dzieci dostały prezenty ekologiczne – duży talerz wykonany z papieru oraz książeczkę do kolorowania. Przedszkolaki z każdej grupy otrzymały dyplomy.
     Dzieci uczestniczyły również w koncercie muzycznym w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Iławie.
     W nadchodzącym tygodniu weźmiemy udział w Akcji Czyste Jeziora i Rzeki pod hasłem: „Segregujesz - ziemię ratujesz”. Kolejnym zadaniem będzie posadzenie, posianie kwiatków w naszym ogródku.
Dnia 01.04.2022 w Przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Wszystkie przedszkolaki przyszły ubrane w kolorze niebieskim na znak solidaryzowania się z osobami dotkniętymi tym zaburzeniem. Celem zajęć było zwiększenie świadomości i wrażliwości w temacie autyzmu.
Powitanie wiosny
Dzień Babci i Dziadka
Dzieci z okazji dnia Babci i Dziadka przygotowały różne niespodzianki , które przedstawiły drogą online ze względów na występującą obecnie pandemie. Przedszkolaki przygotowały wiersze, piosenki oraz wspaniałe laurki.

Czyste powietrze wokół nas-program antynikotynowy
Światowy Dzień Zespołu Downa
Bal Karnawałowy
18 stycznia odbył się Bal Karnawałowy. W tym roku każda grupa miała bal u siebie w grupie ze względów pandemicznych. W tym dniu swoje święto obchodził też Kubuś Puchatek, wszystkie dzieci złożyły mu serdeczne życzenia. Dzieci przebrane za postacie z bajek bawiły się w rytm skocznej muzyki, były konkursy, zabawy oraz słodki poczęstunek.

Akcja "I TY BĄDŹ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM"
Od 22.11.2021r. do 14.12.2021r. w naszym Przedszkolu trwała akcja „I TY BĄDŹ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM”.
Celem akcji była zbiórka drobnych upominków dla małych pacjentów z oddziału onkologii i hematologii Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Podczas trwania zbiórki każda grupa aktywnie włączyła się do akcji. Zebraliśmy bardzo dużo prezentów, które zostały zawiezione 20.12.2021r do Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Dzięki tej akcji daliśmy naszym przedszkolakom wspaniały przykład niesienia bezinteresownej pomocy chorym i potrzebującym. Dzieci także dowiedziały się, że nie wszyscy ich rówieśnicy mają możliwość spędzenia świąt w domu z bliskimi. Bardzo się cieszymy, że dzieci uczęszczające do naszego Przedszkola oraz ich rodzice mają tak wielkie serca i zechcieli sprawić by na twarzy małych pacjentów pojawił się uśmiech.
DZIĘKUJEMY!!!
Renata Błaut
Mikołajki w przedszkolu
Narodowe Święto Niepodległości
Dzień Edukacji Narodowej
ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI
Jest to projekt ekologiczny i edukacyjny, mający na celu podniesienie świadomości ekologicznej na temat szkodliwości składowania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Serdecznie dziękujemy za udział i pełne zaangażowanie w Akcję Ekologiczną, która została zorganizowana w naszym przedszkolu dzieciom i rodzicom. 
Wizyta policjanta w przedszkolu
Nasze przedszkole odwiedził pan policjant, który przybliżył dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz przypomniał numery alarmowe. Dzieci otrzymały wskazówki, jak zachować się w sytuacji spotkania osoby obcej oraz ataku groźnego psa. Po pogadance wyruszyliśmy na wspólny spacer w okolice naszego przedszkola. Na koniec dzieci otrzymały od funkcjonariuszy policji prezenty w postaci różnych gadżetów odblaskowych. 
Ogródek Puchatków
Już wkrótce wykopiemy dalie i przechowamy bulwy w piwnicy a wiosną znowu posadzimy, mamy miętę na pyszną herbatkę. Puchatki bardzo dbają o swój ogródeczek. 
"Warsztaty muzyczne- Orkiestra... tylko dlaczego dęta" 17.09.2021 Grupa Puchatki 
Dzień Przedszkolaka
Dzisiaj w przedszkolu obchodziliśmy święto Przedszkolaka, było dużo tańców, zabaw, słodkich i pysznych niespodzianek, były również ciekawe konkurs, w których braliśmy aktywnie udział.

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego