Wydarzenia 2014/2015 - Przedszkole-Iława

Idź do spisu treści

Menu główne:

Wydarzenia 2014/2015

Archiwum > 2014/2015
 

Pasowanie na przedszkolaka

30 września 2014 braliśmy udział w biciu rekordu guinnessa w największej liczbie dzieci myjących ząbki  w tym samym czasie

Certyfikat Zielonej Flagi na rok 2014/2015 zdobyty!!!

Pasowanie na przedszkolaka

Dzień pluszowego Misia

Wizyta Świętego Mikołaja w przedszkolu

Wiosna już zawitała do naszego przedszkola

WITAJ WIOSNO- KOROWÓD WIOSENNY PRZEDSZKOLAKÓW

Przedszkolaki w bibliotece

Muzyka etniczna w przedszkolu

ŚWIATOWY DZIEŃ WODY


 

Ratownicy WOPR w naszym przedszkolu


Ścieżka dydaktyczna w naszym przedszkolu


 

„Fizyka dla Smyka”.
W Przedszkolu Miejskim nr 4 - 11 czerwca odbyły się w grupie dzieci 6 letnich „Sowy” pokazy naukowe „Fizyka dla Smyka” przygotowane przez Akademię Nauki w Olsztynie. Co ciekawe, Akademia dojeżdża z pokazem do przedszkoli i organizuje 45 minutowe zajęcia dla całej grupy.
Pokazy naukowe „Fizyka dla Smyka” mają na celu przybliżenie dzieciom tajemnic otaczającego nas świata poprzez zabawę i eksperymenty fizyczne. Gwiazdami pokazów naukowych "Fizyka dla Smyka" są dzieci. W czasie 45 minutowego spotkania, pod przewodnictwem prowadzącego przeprowadzają kilkanaście ciekawych eksperymentów fizycznych korzystając z unikalnych zestawów edukacyjnych Akademii. Jak widać na zdjęciach, młodzi uczestnicy bawią się przy tym znakomicie.
A.B

ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ TYTONIU
28 maja 2015 r.  z okazji obchodów  Światowego Dnia Bez Tytoniu Dzieci z naszego przedszkola z grupy „Puchatki” o godz. 10.50 przed Urzędem Miasta w Iławie uczestniczyły w happeningu. Wraz z dzićmi z innych przedszkoli, młodzieżą ze szkół  zaprezentowały transparenty oraz hasła antytytoniowe.

Wiosenne sprzątanie Warmii i Mazur
Jak co roku do akcji włączają się nasze przedszkolaki, Udział w akcji Wiosennego Sprzątania Warmii i Mazur 2015 poprzedziły rozmowy z dziećmi, zajęcia i zabawy, w czasie których dzieci poszerzały swoją wiedzę z zakresu ekologii. Dzieci zaopatrzone w worki i rękawiczki z pełnym entuzjazmem zajęły się sprzątaniem, wiedząc jak bardzo ważne jest czyste środowisko dla ludzi, zwierząt i roślin.

ŚWIĘTO ZIEMI I MODA EKOLOGICZNA
22 kwietnia 2015 r. w naszmy Przedszkolu nr 4  im „ Chatka Przyjaciół Kubusia Puchatka” w Iławie po raz kolejny zorganizowaliśmy  Uroczyste Obchody Dnia Ziemi , które połączone były z Pokazem Mody Ekologicznej. Tego dnia dzieci z naszego przedszkola zaprezentowały utwory muzyczne o tematyce ekologicznej, były to wspaniałe prezentacje artystyczne, dzieci recytowały również wiersze. Wzięły udział w konkursach o tematyce przyrodniczej . Podczas pokazu Mody Ekologicznej dzieci zaprezentowały niczym profesjonalni modele i modelki na wybiegu stroje wykonane z niepotrzebnych gazet, plastikowych butelek, rolek od papieru czy też reklamówek  jednorazowych, podczas prezentacji  wyobraźni nie było końca. Celem imprezy było kształtowanie postaw proekologicznych, postrzeganie i zdolność oceny określonych zachowań ludzkich wobec najbliższego środowiska, kształtowanie wrażliwości dziecka na otaczające je środowisko, kształtowanie współodpowiedzialności za stan najbliższego środowiska.
Justyna Milewska


 

„Rola pszczół w życiu człowieka” spotkanie z pszczelarzem.
O tym jak wydajną „Fabryką jest Ul”, dowiedziały się dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 4 w Iławie przy ulicy Dąbrowskiego 17 B na spotkaniu z Panem Stefanem Opalińskim, pszczelarzem, którego, jak sam mówi, świat pszczół fascynuje tak bardzo, że chciałby swoją wiedzą podzielić się z innymi. Okazuje się, że te mądre owady nigdy nie próżnują i stąd zapewne znane przysłowie, „Pracowity jak pszczoła’’. Pan Stefan na spotkanie z przedszkolakami zabrał ze sobą wiele przyrządów potrzebnych w pracy w pasiece i dzieci mogły z bliska je obejrzeć (np. ul, dymkę, ramkę). Miały też okazję zobaczyć pszczoły w przyniesionych przez pszczelarza specjalnych pojemniczkach, przymierzyć strój, w jakim pracuje pszczelarz. Dzieci dowiedziały się między innymi, jaką role pełni w ulu królowa i robotnica, że oprócz miodu, dzięki pszczołom otrzymujemy wosk, pyłek, kit pszczeli. I że pszczoły to nie tylko miód - bo przecież bez ich pracy nie doszłoby do zapylenia drzew i innych roślin. Dlatego trzeba o nie tak bardzo dbać. Na koniec spotkania w nagrodę za aktywny udział każde dziecko miało możliwość samodzielnie wykonać świeczkę z wosku pszczelego.  Była także słodka niespodzianka w postaci degustacji miodu na kruchym wafelku. W podziękowaniu za miłe spotkanie wychowankowie przedszkola przygotowały dla Pana Stefana Opalińskiego prezent: własnoręcznie wykonaną laurkę i piękną róże, na której na chwilę usiadła pracowita pszczoła, aby zebrać nektar.
Dyrektor Przedszkola Jolanta Stanisławska oraz jej wychowankowie pragną bardzo serdecznie podziękować Panu Stefanowi za pełną pasji opowieść na temat najbardziej pracowitych owadów i przesyłają moc serdecznych uścisków.
Aneta Boros

OPRACOWANIE „PRZEDSZKOLNEGO KODEKSU POSTĘPOWANIA Z BATERIAMI”.
Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 4 w Iławie przystąpiły do realizacji projektu "Materia Baterii". Swoją pracę rozpoczęły od zadania, którego głównym celem było opracowanie „Kodeksu użytkowania baterii”. Uznaliśmy, że Światowy Dzień Ziemi to doskonały moment, aby wprowadzić wspólnie opracowany Kodeks postępowania z bateriami. Najpierw odbyła się pogadanka, co wiemy o bateriach i dlaczego należy je zbierać. Pogadanka została przeprowadzona przy ogólnodostępnej tablicy tematycznej umieszczonej w przedszkolnym korytarzu pt. „Zbieramy zużyte baterie”. Następnie dzieci samodzielnie składały pudełka, w których należy je przechowywać przed odebraniem od przedstawicieli firmy. Na koniec odczytaliśmy wspólnie wypracowany kodeks postępowania z bateriami i powiesiliśmy go na tablicy w holu naszego przedszkola dla całej Społeczności Przedszkolnej.


 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego