Wydarzenia 2015/2016 - Przedszkole-Iława

Idź do spisu treści

Menu główne:

Wydarzenia 2015/2016

Archiwum > 2015/2016

Dzień dziecka

WODNE OCHOTNICZE POGOTOWIE RATUNKOWE w Iławie z wizyta edukacyjną w naszym przedszkolu.
WOPR odwiedziło nas w przedszkolu 24 maja. Ratownicy opowiadali nam na czym polega ich praca. Wopr- owcy pokazali dzieciom jak wygląda koło ratunkowe, linka holownicza, bojki sp i do czego ten sprzęt służy. Przedszkolaki dowiedziały się jak należy się zachować ( w wodzie ) i od kogo mogą uzyskać pomoc na kąpielisku.Wizyta Kłapouszków w Porcie Iława
Dzieci z grupy Kłapouszki miały okazję zwiedzić Port Iławski, zobaczyły makietę pochylni Oleśnica, poznały pana kapitana statku „Bocian”, który pokazał dzieciom jak się nim steruje. Poznały ciekawe historie na temat Portu, których z zaciekawieniem i zainteresowaniem wysłuchały.


Sprzątamy naszą planetę - Patrol ekologiczny.
Patrol ekologiczny przy przedszkolu miejskim nr 4 w Iławie rozpoczął swoją działalność w praktyce od akcji Sprzątania świata. Tego dnia dzieci zaopatrzone w worki foliowe i rękawice wybrały się w okolice przedszkola sprzątać naszą planetę. Posprzątaliśmy tereny rekreacyjne nad jeziorem Jeziorak. Pełne worki zebranych śmieci utwierdziły nas w przekonaniu o słuszności takich akcji.Alicja w Krainie Czarów- wizyta w Bibliotece Miejskiej
Dzieci z naszego przedszkola zostały zaproszone  do Biblioteki na inscenizację bajki pt. „Alicja w Krainie czarów”. Mogły przenieść się w zaczarowany świat bajki, uczestniczyły w konkursach i zabawach zorganizowanych przez wspaniałych pracowników biblioteki.Dzień ziemi , Konkurs piosenki ekologicznej i pokaz mody ekologicznej     
W naszym przedszkolu co roku organizowane są obchody Dnia Ziemi, które połączone są z festiwalem piosenki ekologicznej i pokazem mody. Dzieci prezentują piosenki o tematyce przyrodniczej, każda z grup przygotowała również stroje ze „ śmieci” które dumnie prezentowała podczas pokazu mody.

Teatr cieni w wykonaniu przedszkolaków

Przedszkolaki zapoznają się z teatrem cieni jako z jedną form sztuki teatralnej. Tworzą spektakl teatralny przy użyciu lalek cieniowych. Przedszkolaki rozwijają wyobraźnię i inwencję twórczą oraz pogłębiają pracę zespołową.PROGRAM EDUKACYJNY MAMO TATO WOLĘ WODĘ - REALIZOWANY W GRUPIE KRÓLIKI

22 marzec ŚWIATOWY DZIEŃ WODY- w naszym przedszkolu w tym dniu wszystkie dzieci przyszły ubrane na niebiesko. Podczas obchodów dnia wody dzieci utrwaliły sposoby oszczędzania wody w przedszkolu oraz w domu. Odpowiadały na zagadki słowne, brały udział w tańcach śpiewały piosenki na temat wody. Wypowiadały się również do czego służy woda, kto jej potrzebuje i jaki wpływ ma na życie ludzi, roślin i zwierząt.

Przedszkolaki witają wiosnę

"Program edukacyjny mamo tato wolę wodę" realizowany w grupach Puchatki i Kłapouszki.


Program edukacyjny " Mamo , tato wolę wodę , w grupie dzieci 4 - 5 - letnich " Sówek "prowadziła nauczycielka Violetta Mystkowska . Dzieci uczestniczyły w programie w którym nauczycielka zachęcała dzieci do częstego picia wody . Dzieci wykonały znaczki rozpoznawcze , które przykleiły do swoich kubeczków , dzięki którym szybko i sprawnie odnajdywały własne kubeczki z woda.Dzieci dowiedziały się dlaczego woda jest ważna dla zdrowia i życia człowieka , kto i dlaczego tej wody potrzebuje , kiedy należy pić jej najwięcej , ile każdy człowiek powinien codziennie wypijać wody , jak należy ją oszczędzać i dlaczego , jaka woda jest potrzebna człowiekowi , zwierzętom i roślinom oraz jak można wykorzystać wodę do zabawy.. Dzieci przeprowadziły także doświadczenia z wodą , dowiedziały się jakie przedmioty utrzymują się na wodzie , jakie toną . Wykonały także plakaty :- do czego potrzebna jest woda - ile wody powinien wypijać człowiek dorosły i dziecko każdego dnia - kiedy, dlaczego i w jakich okolicznościach należy pić najwięcej wody - piramida zdrowego odżywiania.

Muzyka etniczna w przedszkolu
Dzieci uczestniczyły w zajęciach muzycznych z muzyką etniczną. Poznały bardzo ciekawe instrumenty muzyczne, dowiedziały się jaka jest ich historia powstania jak są zbudowane. Wzięły udział we wspólnym koncercie z udziałem tych instrumentów. Czerpały bardzo dużo radości ze wspólnej zabawy.
FILM


Urodziny Kubusia Puchatka

BAL KARNAWAŁOWY
Jak co roku w przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy pełen zabawy i radości. Dzieci mogły ponieść się fantazji i wcielić w ulubione postaci z bajek. Tańcom i zabawom nie było końca.


Wizyta Świętego Mikołaja w naszym przedszkolu
Jak co roku do naszego przedszkola zawitał Święty Mikołaj wraz ze swymi pomocnikami. Przedszkolaki z utęsknieniem  i niecierpliwością czekały na magicznego gościa, gdy się wreszcie zjawił dzieci    w każdej grupie obdarowały Mikołaja pięknymi wierszami oraz piosenkami. Święty Mikołaj nie był dłużny i również podarował dzieciom piękne prezenty. Emocjom nie było końca, dzieci jeszcze długo po wyjściu Mikołaja opowiadały sobie swoje przeżycia związane z prezentami i wizytą wspaniałego gościa.


25 listopad-- Światowy Dzień Pluszowego Misia
Dzieci jak co roku w naszym „PUCHATKOWYM” przedszkolu obchodziły uroczyste urodziny Pluszowego Misia. Imprezie towarzyszyły wspólne zabawy, konkursy z udziałem dzieci, śpiewy i tańce. Dzieci wyrecytowały przeróżne wiersze o naszych pluszowych przyjaciołach, wykazały się ogromną wiedzą na temat niedźwiedzi oraz sprytem i zręcznością podczas zabaw i konkurencji.


„W krainie bajek”- pod tą nazwą ukrył się quiz na temat polskich bajek. Dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat bajek oraz ich bohaterów. Odbyła się również prezentacja prędzej już wykonanych przez dzieci prac plastycznych ta temat wybranej bajki.


Pasowanie Tygrysków
Pasowanie na Przedszkolaka to bardzo ważna uroczystość dla dzieci, rodziców i całego przedszkola. W grupie dzieci 3 letnich „Tygryski” odbyło się ono 22 października 2015 roku.
Dzieci zaprezentowały rodzicom piosenki, wiersze i tańce, których nauczyły się do tej pory. Był to dla nich ogromny, ale miły wysiłek, nagrodzony gromkimi brawami w dzień samego występu. Odświętny strój i piękne opaski, a także wystrój sali podkreśliły doniosłość wydarzenia.
Po skończonej części artystycznej, uroczystego pasowania za pomocą zaczarowanego ołówka dokonała pani dyrektor
Jolanta Stanisławska.  Na pamiątkę każde dziecko otrzymało dyplom oraz plakietkę pasowania.
Uroczystość ta w dużym stopniu stanowi zakończenie procesu adaptacyjnego dzieci do warunków i zasad panujących w przedszkolu. Podczas uroczystości pasowania maluchy swoim zachowaniem potwierdziły, że dobrze się czują w przedszkolu.„Bezpieczny przedszkolak wizyta funkcjonariuszy policji w naszym przedszkolu”
Dnia 13 października 2015 roku  przybyli do naszego przedszkola policjanci  z Komendy Miejskiej w  Iławie. Podczas spotkania przedszkolacy dowiedzieli się o tym jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem, bawić w domu i w przedszkolu oraz jak reagować w sytuacji innych zagrożeń, m.in. gdy zaczepia dziecko osoba dorosła, kiedy zauważy się pożar, itp. Duże zainteresowanie u dzieci wywołało umundurowanie i wyposażenie policjanta. Po ciekawym spotkaniu w Sali przedszkolnej wszyscy wyszliśmy na spacer ulicami miasta, dzieci ubrane w kamizelki odblaskowe pokazali funkcjonariuszom policji jak potrafią bezpiecznie poruszać się podczas spaceru.     W podziękowaniu za ciekawe spotkanie, przybliżenie i usystematyzowanie zasad bezpieczeństwa dotyczącego ruchu drogowego, bezpiecznej zabawy nasi podopieczni wręczyli policjantom pamiątkową laurkę.Wizyta Puchatków w schronisku dla zwierząt
19.10.2015r. dzieci z grupy "PUCHATKI" jako przedstawiciele naszego przedszkola, pojechały do schroniska dla zwierząt w Iławie.Dzieci przekazały wszystkie zebrane dary, które od września systematycznie przynosiły do naszego przedszkola.Dzięki przedszkolakom z grupy „Puchatki” oraz grupy „Króliczki”  udało nam sie zebrać wiele potrzebnych rzeczy dla zwierząt i schroniska. Przekazaliśmy wiele kilogramów karmy, miski, koce,  oraz zabawki dla zwierząt. Po teranie schroniska oprowadzili nas jego pracownicy, pokazując w jakich warunkach żyją zwierzęta.
Akcja ta doszła do skutku dzięki wrażliwości dzieci i ich rodziców, dlatego wszystkim serdecznie DZIĘKUJEMY!!!Teatrzyki  w naszym przedszkolu.
Teatrzyki w naszym przedszkolu są super, lubimy uczestniczyć w przeróżnych przygodach, które przedstawiają nam wspaniali aktorzy. Dużo się uczymy , dowiadujemy nowych rzeczy, przy tym świetnie się bawimy, śpiewamy i tańczymy. Wizyta teatrzyku w przedszkolu jest dla dzieci zawsze ogromną atrakcją.  


 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego