Wydarzenia 2016/2017 - Przedszkole-Iława

Idź do spisu treści

Menu główne:

Wydarzenia 2016/2017

Archiwum > 2016/2017
 
 

Dzień dziecka w Przedszkolu

Wycieczka Kłapouszków i Króliczków do Teatru lalek w Olsztynie
Kłapouszki  i Króliczki wraz ze swoimi paniami wybrały się na wycieczkę do olsztyńskiego Teatru lalek na teatralną adaptację bajki  pt. O rybaku i złotej rybce. Dzieciom sztuka bardzo się spodobała, w skupieniu obejrzały cały spektakl. Z teatru udaliśmy się na pyszny obiad do restauracji gdzie dzieci pokazały jak pięknie znają zasady  Savoir-vivre .

Wizyta Straży Pożarnej
W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się na czym polega praca strażaków i w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, która nie tylko gasi pożary, ale również jest wzywana do wypadków samochodowych, do skażeń chemicznych, do usuwania gniazd owadów i innych zadań. Na placu przedszkolnym największe zainteresowanie wzbudził samochód strażacki, do którego dzieci mogły wsiąść obejrzeć sprzęty strażackie.

Wizyta pani pielęgniarki w przedszkolu
Dzieci podczas wizyty pani pielęgniarki w naszym przedszkolu miały okazję utrwalić wiadomości na temat zdrowego stylu życia. Pani pielęgniarka  zaprezentowała dzieciom rekwizyty potrzebne lekarzowi i pielęgniarce w codziennej pracy stetoskop, ciśnieniomierz, termometr, strzykawki, bandaże,  i wyjaśniła do czego służą.

ŚMIECI MNIEJ, ZIEMI LŻEJ- Akacja czyste jeziora i rzeki - wiosna 2017
Udział w akcji Czyste Jeziora i Rzeki - wiosna 2017 -  Śmieci mniej, ziemi lżej! przyniósł nam wiele radości ponieważ sprzątaliśmy teren na, którym często przebywamy. W akcji brały udział wszystkie dzieci uczęszczające do naszego przedszkola.
W tym roku uprzątnęliśmy teren nad jeziorem „Jeziorak”  oraz trawniki przyległe do plaży miejskiej. W wyniku akcji zebraliśmy kilka worków śmieci niesegregowanych, oraz uprzątnęliśmy teren przy którym stały pojemniki do segregowania.

Wizyta przedszkolaków w Państwowej Straży Pożarnej w Iławie
Dzieci z naszego przedszkola piątego maja 2017r  uczestniczyły w wycieczce do straży pożarnej. Miały okazję zobaczyć sprzęty, które służą do ratowania ludzkiego życia, utrwaliły  wiadomości na temat pracy strażaka oraz zasad bezpieczeństwa w różnych sytuacjach. Dzieci mogły samodzielnie spróbować ugasić „pożar” przy pomocy węża strażackiego.

Dzień Ziemi
Dzieci w tym dniu przedstawiły, krótkie prezentacje artystyczne na temat naszej planety, ekologii, ochrony środowiska. Brały udział w zabawie zorganizowanej, odpowiadały poprawnie na pytania, dzieci z grupy Sówek zaprezentowały również stroje ekologiczne.

Przedszkolak w Europie- innowacja pedagogiczna.
W innowacji pedagogicznej -  metodą projektu „PRZEDSZKOLAK W EUROPIE ” wychodzimy od tego, co dziecku bliskie, tzn. od problematyki związanej z jego miastem, regionem, z ojczyzną. Pragniemy stworzyć dzieciom jak najlepsze warunki ułatwiające im nawiązanie więzi z własną rodziną, krajem, jego korzeniami, wiarą i tradycjami, aby poznały symbole oraz wybrane karty z dziejów. Umożliwiamy otwieranie się na różnorodność kultur w otaczającym świecie. Stwarzamy sytuacje, aby mogły razem z dorosłymi poznawać i przeżywać swoją przynależność do narodu.
ETAPY REALIZACJI :
I etap-  marzec 2017- Warmia
II etap- kwiecień 2017- Śladami stolic polskich
III etap- maj 2017- Unia Europejska
IV etap- czerwiec 2017 - EWALUACJA

 

I etap- WARMIA

II etap- ŚLADAMI STOLIC POLSKI

 

  Przedszkolaki witają wiosnę

www.laur.org.pl
Przedszkole było uczestnikiem projektu „ Laur Społecznego Zaufania”
.  W lutym 2017 roku nasze przedszkole otrzymało certyfikat potwierdzający zdobycie tytułu „ Laur Społecznego Zaufania”.

Bal Karnawałowy
W przedszkolu jak co roku odbył się Bal Karnawałowy.  Tego dnia  już od rana  pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Przedszkolaki brały udział w różnych konkursach i grach a tańców i dobrej zabawy nie było końca.


Spotkanie z policjantem
Dbając o bezpieczeństwo naszych przedszkolaków w placówce odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z reprezentantami iławskiej policji na temat Bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Funkcjonariusze policji omówili ze wszystkimi przedszkolakami zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegali również przed ślizganiem się na skutych lodem jeziorach, stawach i rzekach. Ostrzegali przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic. Funkcjonariusze udzielili wskazówek jak bezpiecznie bawić się na śniegu i jak zachować się na kuligu. Poinformowali dzieci pozostające w domu o konieczności zamykania drzwi od wewnątrz i o zakazie wpuszczania osób nieznajomych.


Wylosuj anioła- życie jest cudem.

Akcja pisania Kartek-Wsparcia została zapoczątkowana przez Rodziców dzieci leczonych na onkologii. Celem akcji Kartek jest wsparcie dziecka podczas leczenia. Dziecko będzie losować Kartki-Wsparcia. Prośba jest taka aby wspomóc duchowo i psychicznie dziecko które Państwa kartkę wylosuje.
Dzieci z grupy Kłapouszki wraz z wychowawczyniami i rodzicami, którzy włączyli się do akcji przygotowali kartki z życzeniami jak również drobne prezenty dla chłopców i dziewczynek.Jasełka w Króliczkach

Jasełka w Sówkach

Jasełka w Kłapouszkach

Święty Mikołaj z wizytą w naszym przedszkolu
Na ten dzień czekaliśmy cały rok . Dzisiaj do drzwi naszego przedszkola zapukał długo oczekiwany gość : Św. Mikołaj. Wszystkie dzieci gorąco Go powitały , zaprosiły do wysłuchania piosenek i wierszyków o Mikołaju . Mikołaj w każdej grupie zostawił dzieciom prezenty , które teraz będą własnością wszystkich dzieci w grupie. Po wspólnej zabawie , dzieci z grupy „ Sówek ”udały się na wycieczkę pod iławski Ratusz , gdzie wraz z innymi dziećmi z iławskich przedszkoli udekorowały ogromną choinkę. Potem znowu spotkały się z Mikołajem , który rozdawał dzieciom słodycze i kolorowe balony. Po powrocie do przedszkola czekała nas już tylko zabawa nowymi zabawkami od Mikołaja.


Wizyta rzeźbiarzy - państwa Elżbiety i Tomasza Neścior

25 listopad- Światowy Dzień Pluszowego Misia

 

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka - 20 listopad

W KRAINIE BAJEK
Po raz drugi w naszym przedszkolu odbył się  „Tydzień z bajkami”. Dzieci poznawały bajki, wykonywały prace plastyczne przedstawiające ich ulubione postaci z bajek. W ostatnim dniu odbyło się podsumowanie tygodnia. Wszystkie grupy spotkały się w szatni i wzięły udział w konkursach zorganizowanych przez panią Renatę Błaut. Dzieci odgadywały tytuły bajek, musiały także uporządkować  „ Królestwo bajek” w którym wiatr psotnik zrobił bałagan. Na koniec każda grupa zaprezentowała pracę przestrzenną postać z bajki. Pojawiła się Calineczka, Słoń Trombalski, Kot w butach, Angry Birds i Czerwony Kapturek w dwóch odsłonach. W ramach podziękowań za trud i zaangażowanie podczas realizacji „Tygodnia z bajkami” pani Renata Błaut wręczyła każdej grupie dyplom na pamiątkę.

 

SPOTKANIE Z MUZYKĄ

Nasze przedszkole regularnie gości artystów z olsztyńskiej filharmonii. Dzieci za sprawą muzyków, instrumentów i wspaniałych opowieści przenoszą się w magiczny, pełen przygód  świat. Dzieci poznają instrumenty muzyczne, odgadują zagadki i uczestniczą w zabawach.Za każdym razem czekają z niecierpliwością na kolejne koncerty.KOLOROWA JESIEŃ- WEWNĄTRZPRZEDSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

             27 października w naszym przedszkolu zorganizowano wystawę prac dzieci na temat „ KOLOROWA JESIEŃ”. Dzieci ze wszystkich grup wiekowych przez cały miesiąc wykonywały prace plastyczne wykorzystując miedzy innymi materiał przyrodniczy oraz różnorodne materiały plastyczne. Bogactwo wykorzystywanych materiałów, kolorystyka oraz wyobraźnia i zaangażowanie dzieci sprawiły że na wystawie pojawiło się mnóstwo ciekawych prac , które wystawione zostały w holu przedszkola. Stanowią piękną dekorację przedszkola oraz zachęcają do oglądania zarówno dzieci jak i rodziców oraz odwiedzających nas gości. 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

14 października odbyła się u nas w przedszkolu uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej . Przedszkolaki chciały podziękować swoim ukochanym paniom i pracownikom przedszkola prezentując ciekawe programy artystyczne. Były kwiaty ,piękne wiersze , kolorowe laurki i moc życzeń.


 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego