Wydarzenia 2017/2018 - Przedszkole-Iława

Idź do spisu treści

Menu główne:

Wydarzenia 2017/2018

Archiwum > 2017/2018
 
DZIEŃ DZIECKA
Dzień Dziecka to bardzo radosny dzień dla wszystkich dzieci, taki też był i dla naszych przedszkolaków. Od poniedziałku 28.05 do środy 30.05 dni obfitowały w liczne atrakcje: w poniedziałek odbyła się na terenie przedszkola dyskoteka, we wtorek atrakcją była trampolina oraz dmuchana zjeżdżalnia w środę natomiast odbył się piknik rodzinny podczas ,którego każda z grup zaprezentowała prezentacje artystyczne. Podczas pikniku było mnóstwo atrakcji z których dzieci mogły korzystać.
Wszystkie dzieci otrzymały maskotki oraz zabawki do sal a to dzięki miłemu sponsorowi Parafii „ Miłości Bożej Kościoła Ewangelicko- Metodystycznego w Iławie.
Przedszkolaki oraz pracownicy Przedszkola Miejskiego nr 4 w Iławie składają serdeczne podziękowania pastorowi Krzysztofowi Kopacz za przekazane pomoce dydaktyczne oraz zabawki dla naszych wychowanków. Dnia 30.05.2018r wszystkie grupy otrzymały prezenty.

DZIEŃ FOLKLORU W PRZEDSZKOLU
Wtorek 10 kwietnia minął nam pod znakiem Folkloru... Dzieci z każdej grupy wykonały pieśń, przyśpiewkę oraz taniec ludowy. Piękne ubrania i kolorowe dodatki sprawiły, że poczuliśmy się wyjątkowo. Gratulacje dla wszystkich dzieci, było super !!
MASZERUJE WIOSNA!!
Dzieci z całego naszego przedszkola wybrały się na spacer, żeby zaprosić Wiosnę :-) każda grupa ubrała się z tej okazji na wyznaczony kolor. W naszych salach też pojawiły się kolorowe dekoracje.

REALIZACJA PRZEDSIĘWZIĘCIA  MAŁY PATRIOTA
Wychowanie patriotyczne rozpoczyna się już od progu rodzinnego domu i towarzyszy dzieciom również w przedszkolu i w codziennym życiu. Dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w przedsięwzięciu
Mały Patriota , które realizowane było od 5 do 9 marca 2018r. Celem było tworzenie sytuacji wyzwalających emocjonalny związek z krajem ojczystym.
W PONIEDZIAŁEK
dzieci zapoznały się z symbolami narodowymi, ważnymi dla kraju rocznicami, instytucjami, które posiadają istotne znaczenie dla funkcjonowania państwa polskiego.
WE WTOREK  
dzieci wzbogaciły w swoich salach kąciki patriotyczne , każda grupa stworzyła kodeks Małego Patrioty
W ŚRODĘ
dzieci poznały ważne historyczne wydarzenia takie jak Powstanie Kościuszkowskie , zapoznały się także z wielkimi Polakami takimi jak: Jan Paweł II, Mikołaj Kopernik, Fryderyk Chopin, Maria Skłodowska – Curie, Lech Wałęsa, Józef Piłsudski, każda z grup wykonała również pracę plastyczną dotyczącą Polski
W CZWARTEK
odbył się pokaz filmu o Janie Pawle II, dzieci poznały historię Papieża Polaka od lat młodzieńczych aż do momentu ,w którym Karol Wojtyła został papieżem, w salach dzieci wykonały pracę plastyczną dotyczącą Jana Pawła II
W PIĄTEK
odbył się konkurs recytatorski Poezji Patriotycznej. Na wstępnie dzieci wraz z pracownikami przedszkola odśpiewały Hymn Narodowy przyjmując odpowiednią postawę, następnie każda z grup zaprezentowała wiersz o tematyce patriotycznej.
W głównym holu przedszkolnym powstała wystawa prac plastycznych o Polsce, na tablicach zawisły również kodeksy patriotyczne przygotowane przez dzieci. 
PUCHATKI -  Zajęcia eksperymentalne zapoznające dzieci ze zjawiskiem elektryzowania sie przedmiotów (przyciąganie sie biegunów przeciwnych i odpychanie sie biegunów takich samych ).
"ZIMA" - Wystawa zimowych prac plastycznych dzieci ze wszystkich grup wiekowych z naszego przedszkola. Prace o tematyce zimowej wyeksponowane są w głównym holu przedszkola. 
SPOTKANIE Z MUZYKĄ
Nasze przedszkole regularnie gości artystów z olsztyńskiej filharmonii. Dzieci za sprawą muzyków, instrumentów i wspaniałych opowieści przenoszą się w magiczny, pełen przygód świat. Dzieci poznają instrumenty muzyczne, odgadują zagadki i uczestniczą w zabawach.Za każdym razem czekają z niecierpliwością na kolejne koncerty.

„Z czego powstają rzeźby?” - spotkanie z Panem Rzeźbiarzem Markiem Kałużą z Iławy.
21  lutego do naszego przedszkola przyjechał wyjątkowy gość – Pan Marek Kałuża, który z zawodu jest rzeźbiarzem. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały na temat codziennej pracy rzeźbiarza i jego wyposażenia, niezbędnego przy tworzeniu rzeźb. Przedszkolaki dowiedziały się, że rzeźby mogą być wykonane z drewna, z kamienia czy z gliny. Wiele emocji wzbudził praktyczny pokaz zastosowania narzędzi, dzieci mogły z pomocą pana Marka porzeźbić w drewnie wykorzystując dłuto. 
Urodziny Kubusia Puchatka
Dzieci ze wszystkich grup wiekowych świętowały urodziny Kubusia Puchatka. Z
 
tej okazji przedszkolaki śpiewały Kubusiowi piosenki, recytowały wiersze, wysłuchały opowieści dotyczącej historii Kubusia Puchatka i obejrzały wspaniałą prezentację multimedialną na jego temat. Były również prezenty dla Kubusia – prace plastyczne o tematyce „kubusiowej” , które wykonały dzieci. 
BAL KARNAWAŁOWY
Jak co roku w przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy pełen zabawy i radości. Dzieci mogły ponieść się fantazji i wcielić w ulubione postaci z bajek. Tańcom i zabawom nie było końca.
Podczas balu pojawili się specjalni goście z policji, którzy utrwalili z dziećmi zasady bezpieczeństwa w czasie pobytu w przedszkolu jak również podczas wycieczek i spacerów.

Dzieci z grupy „ PUCHATKI” udały się na wycieczkę pod Iławski Ratusz , gdzie wraz z innymi dziećmi z Iławskich przedszkoli udekorowały ogromną choinkę. Potem znowu spotkały się z Mikołajem , który rozdawał dzieciom słodycze i kolorowe balony. 
„NA POMOC ZWIERZĘTOM W IŁAWSKIM SCHRONISKU”
pod takim hasłem dzieci z grupy „Króliczki” zainicjowały zbiórkę na rzecz iławskiego schroniska dla zwierząt. Podczas zajęć otwartych dzieci wraz z rodzicami stworzyły plakaty i rysunki informujące o zbiórce. Do akcji włączyły się wszystkie dzieci uczęszczające do naszego przedszkola wraz z rodzicami a także pracownicy placówki.
Nasza akcja trwała od 10 listopada do 5 grudnia.
Tuż przed mikołajkami podczas spotkania z pracownikami oraz mieszkańcami schroniska przekazaliśmy nasze dary.
Podczas spotkania obejrzeliśmy prezentację multimedialną ukazująca mieszkańców Iławskiego schroniska , a także pokaz tresury psów. Wszystkie dzieci były zachwycone . Dzięki uprzejmości Pani Karoliny Dmochewicz  i drukarni WPPRINT  każde dziecko otrzymało odznakę  „PRZYJACIEL SCHRONISKA”  a dzieci z grupy „Króliczki” indywidualne dyplomy za udział w akcji.
Emilia Ulatowska 
Święty Mikołaj z wizytą w naszym przedszkolu
Na ten dzień czekaliśmy cały rok . Dzisiaj do drzwi naszego przedszkola zapukał długo oczekiwany gość : Św. Mikołaj. Wszystkie dzieci gorąco Go powitały , zaprosiły do wysłuchania piosenek i wierszyków o Mikołaju . Mikołaj w każdej grupie zostawił dzieciom prezenty , które teraz będą własnością wszystkich dzieci w grupie. 

Uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka
We wrześniu do naszej „Chatki Przyjaciół Kubusia Puchatka” dołączyły dwie grupy dzieci 3 i 4 letnich, w październiku odbyło się ich uroczyste pasowanie na przedszkolaka. Uroczystości rozpoczęły się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której Kangurki (3 latki) i Tygryski (4 latki) zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyki, zabawy ruchowe i tańce. Po części artystycznej pani dyrektor Jolanta Stanisławska za pomocą „czarodziejskiego ołówka" dokonała uroczystego „Aktu pasowania".

W naszym przedszkolu w dniu 10 listopada obchodziliśmy Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci  uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Dzieci wykonały na tę uroczystość kotyliony w barwach ojczystych, flagi, godło Polski, odśpiewały uroczyście hymn Polski oraz wyrecytowały wiersz „Polak mały”.  Był również quiz wiedzy „Jestem Polką i Polakiem”, dzieci  utrwaliły wiadomości na temat symboli narodowych, zabytków charakterystycznych dla wybranych miast, wydarzeń  historycznych naszej ojczyzny.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
14 października to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty, ponieważ w tym dniu obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nasze przedszkolaki również chciały podziękować swoim ukochanym paniom i pracownikom przedszkola za trud włożony w ich wychowanie
My święto obchodziliśmy w piątek 13 października. W tym dniu dzieci wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowały prezentacje artystyczne. Były piosenki, wiersze i tańce a także życzenia od dzieci dla wszystkich pracowników naszej placówki.

Dzień Przedszkolaka
Dnia 20 września w naszym przedszkolu wszystkie dzieci obchodziły swoje święto.    Z okazji Dnia Przedszkolaka w naszej placówce pojawili się wspaniali goście z policji, którzy utrwalili z dziećmi zasady bezpieczeństwa podczas pobytu w przedszkolu jak również podczas wycieczek i spacerów. Po odbytej rozmowie wszyscy udaliśmy się na spacer ulicami miasta, funkcjonariusze policji dbali o bezpieczeństwo podczas spaceru. Następnie wróciliśmy do przedszkola gdzie czekały już na nas przygotowane przez funkcjonariuszy  prezenty w postaci odblasków. Po południu dzieci uczestniczyły w wesołych zabawach przy muzyce, brały udział w przygotowanych konkursach oraz każda z grup wygłosiła przygotowane prędzej hasło swojej grupy.

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego