Wydarzenia 2018/2019 - Przedszkole-Iława

Idź do spisu treści

Menu główne:

Wydarzenia 2018/2019

Archiwum > 2018/2019
 DZIEŃ DZIECKA
Wychowanie patriotyczne rozpoczyna się już od progu rodzinnego domu i towarzyszy dzieciom również w przedszkolu i w codziennym życiu. W holu głównym powstała wystawa prac wykonanych przez dzieci o tematyce patriotycznej.
MASZERUJE WIOSNA!!
Dzieci z naszego przedszkola wybrały się na spacer, żeby zaprosić Wiosnę :-) każda grupa ubrała się z tej okazji na wyznaczony kolor. W naszych salach też pojawiły się kolorowe dekoracje.

Pomoc przedmedyczna- zajęcia dla dzieci.
We wtorek 19 lutego nasze przedszkole gościło Iławską Grupę Ratownictwa Medycznego, która przeprowadziła zajęcia „ Nauczę się pomagać”. Dzieci miały okazję obejrzeć strój ratownika i wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy; w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc czyli jak rozmawiać przez telefon z dyspozytorką ( trzeba się przedstawić, powiedzieć ile ma się lat, powiedzieć gdzie się znajduje, co się stało i dlaczego potrzebujemy pomocy).Następnie z wielką uwagą przyglądały się jak pan ratownik demonstrował sztuczne oddychanie i masaż serca na przywiezionych przez siebie fantomach. Później najdzielniejsze przedszkolaki próbowały same udzielać pierwszej pomocy pod bacznym okiem instruktora. Dzieci miały też okazję przypomnieć i utrwalić sobie numery telefonów alarmowych. Podczas tego spotkania dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

BAL KARNAWAŁOWY
Jak co roku w przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy pełen zabawy i radości. Dzieci mogły ponieść się fantazji i wcielić w ulubione postaci z bajek. Tańcom i zabawom nie było końca.
Urodziny Kubusia Puchatka
Z okazji obchodów Dnia Kubusia Puchatka odwiedziła nas pani z biblioteki - dowiedzieliśmy się, jaka jest historia Kubusia Puchatka, chętne dzieci wykonały zadania związane z tematyką bajki.

 Wigilia
14 grudnia w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe. Dzieci w tym dniu wspólnie kolędowały, dzieliły się opłatkiem, składały sobie życzenia oraz zjadły  wspólny wigilijny obiad. Oczywiście nie zabrakło  prezentów pod lśniącą choinką, które dzieci rozpakowały z wielką radością.
Święty Mikołaj z wizytą w naszym przedszkolu
Na ten dzień czekaliśmy cały rok . Dzisiaj do drzwi naszego przedszkola zapukał długo oczekiwany gość : Św. Mikołaj. Wszystkie dzieci gorąco Go powitały , zaprosiły do wysłuchania piosenek i wierszyków o Mikołaju . Mikołaj w każdej grupie zostawił dzieciom prezenty , które teraz będą własnością wszystkich dzieci w grupie. 
9.11.2018 Przedszkolu Miejskim nr 4 w Iławie imienia Chatka Przyjaciół Kubusia Puchatka odbyła się gala 'Polska żyje w nas', z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Przedszkole z tej okazji miało zaszczyt gościć panią burmistrz miasta Iławy Mariolę Zdrojewską, panią dyrektor Miejskiego zespołu Obsługi Szkół i przedszkoli Renatę Kamińską, panią dyrektor biblioteki miejskiej Iławie Kingę Groszkowską pana wiceprzewodniczącego rady rodziców Michała Witkowskiego. Po powitaniu dzieci obejrzały film o symbolach narodowych. Później Każda z grup zaprezentowała pieśni o tematyce patriotycznej. Każda grupa zaprezentowała równie ciekawy repertuar. Prowadząca uroczystość Renata Błaut poprosiła panią dyrektor biblioteki miejskiej w Iławie o przeczytanie bajki pt. 'Polska'. Dzieci uważnie wysłuchały bajki, opowiedziały czym dla nich jest Polska. O godzinie 11:11 wszystkie dzieci, pracownicy i goście odśpiewali hymn Mazurek Dąbrowskiego Na koniec gościom wręczono podziękowania i na tym zakończono uroczystość
Renata Błaut
Uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka
We wrześniu do naszej „Chatki Przyjaciół Kubusia Puchatka” dołączyła grupa dzieci 3 letnich, w październiku odbyło się ich uroczyste pasowanie na przedszkolaka. Uroczystości rozpoczęły się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której Kangurki (3 latki) zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyki, zabawy ruchowe i tańce. Po części artystycznej pani dyrektor Jolanta Stanisławska za pomocą „czarodziejskiego ołówka" dokonała uroczystego „Aktu pasowania".
OGRÓD DYDAKTYCZNY POD HASŁEM"WCZORAJSZA WIEŚ. TEGO UŻYWAŁY NASZE PRAPRABABCIE."PRZY PRZEDSZKOLU MIEJSKIM NR 4 W IŁAWIE
Ogród dydaktyczny "Wczorajsza wieś. Tego używały nasze pra-prababcie." zawiera z całą pewnością treści historyczne, upamiętniające 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Zawiera on bowiem eksponaty nie spotykane już dziś; takie, które można by znaleźć w muzeum. Ogród "Wczorajsza wieś. Tego używały nasze praprababcie" nie powstałby bez pomocy dzieci, rodziców, środowiska lokalnego, pracowników przedszkola. Wszystkie te osoby aktywnie włączyły się w organizację ogrodu, dostarczając unikalnych niewątpliwie przedmiotów oraz wielu emocji, towarzyszących przy oglądaniu wystawy. W holu przedszkola zorganizowano wystawę pod hasłem "Tego używały nasze praprababcie", będącą kontynuacją ogrodu dydaktycznego, znajdującego się na zewnątrz. Tu udało zgromadzić się prawdziwe" perełki". W naszej kolekcji znalazły się przedmioty mające około stu lat, nieco młodsze, oraz takie, które pochodzą z lat sześćdziesiątych, siedemdziesiątych. Większość z nich podpisano, ponieważ ich nazwa dla niektórych osób mogłaby być zagadką. Na wystawie znalazły się: dwie maselnice drewniane do ręcznego wyrobu masła; trzy tarki do prania ręcznego; dzieża do wyrobu ciasta chlebowego oraz drewniane sito; drewniany konik na biegunach; dawna waga szalkowa; gar używany na piecu z fajerkami; brytfanna; lampa naftowa; dwa sierpy do zbioru zbóż i traw; fajerka do pieca; cztery żelazka- na żar, na duszę; trzy garnki różnej wielkości, służące do kiszenia; dwa młynki do mielenia; metalowy pojemnik do przechowywania chleba; łyżwy przypinane do butów; dawne metalowe nożyce; strug ręczny; radio. Z przedmiotów o mniejszej wartości historycznej zgromadziliśmy: metalową podkowę; nakręcany zegar; dwie metalowe miski; strój ludowy; wałek do ciasta; telefon z cyferblatem; trzy szklane butelki: od mleka, oranżady oraz octu; ręcznie malowane talerze; cukiernicę; kanki na mleko; ręczną metalową maszynkę do mielenia; wazon; klucze; monety o nominałach, nie spotykane dzisiaj, 100zł., 50 zł., 20 zł.,10 zł. oraz 5 zł., 1 zł., 20 gr.
Dzień Przedszkolaka
20 września to ważny dzień dla przedszkolaków w całej Polsce. W 2013 roku sejm przyjął uchwałę ustanawiającą 20 września Ogólnopolskim  Dniem Przedszkolaka.  Święto ma na celu popularyzację wychowania przedszkolnego i podkreślenie wagi edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci.
Nasze kochane przedszkolaki ten dzień spędziły bardzo aktywnie i wesoło. Uczestniczyły w dyskotece w plenerze, malowały na betonie kredą kolorowe obrazy, śpiewały piosenki i recytowały wiersze. Następnie w swoich salach wykonały piękne rysunki związane z Dniem Przedszkolaka. 
Z początkiem września w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z panem Policjantem, przypomniał nam o najważniejszych zasadach poruszania się po jezdni. Przypomnieliśmy sobie bezpieczna pozycję w przypadku zagrożenia. Następne udaliśmy się na spacer wokół naszego przedszkola. Na pamiątkę naszego spotkania pan policjant wręczył wszystkim dzieciom upominki, dzięki którym będą widoczne na drodze.
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego